Dent Medikal Logo
 

Augma Biomaterials

Augma Bio Materials

Bond Apatite®, Augma Biomaterials Ltd. tarafından sunulan yenilikçi bir üründür. Bu ürün, hidroksiapatit granüllerinden oluşan bir formüle sahip bir 3D Bond™ (bifazik kalsiyum sülfat) kombinasyonudur. Bu, çok çeşitli maksillofasiyal kemik kusurlarının yeniden yapılandırılması, takviyesi ve doldurulması amacıyla farklı dişçilik uygulamalarında kullanılan siman bazlı osteokondüktif bir kompozit, sentetik kemik ikamesidir.

Augma Kırmızı Kutu

Augma Kırmızı Kutu

Bond Apatite®, FDA tarafından uygun bulunmuştur ve CE onayına sahiptir. Bond Apatite®, 2015 yılından itibaren granül halinde toz ve fizyolojik salin içeren iki hazneli, önceden doldurulmuş şırınga içerinde sunulmaya başlanmıştır. Toz, sürücüdeki sıvıyla karıştırıldığında greft bölgesine enjekte etmeye uygun viskoz bir kompozit elde edilir.

Salinin sürücü başlığına enjekte edilmesi için ek aksamların kullanılmasını gerektiren sürücünün önceki versiyonuyla karşılaştırıldığında, bu yeni geliştirilen Bond Apatite® sürücüsü, klinisyenler için kolay ve daha rahat bir kullanım sağlar.

Bond Apatite®’nin Avantajları

Bond Apatite® Klinik Uygulama Örnekleri