Dent Medikal Logo
 

Hakkımızda

Dent Medikal ailesi, diş hekimlerine ve hastalara diş uygulamalarında en uygun çözümleri sunmak üzere yola çıkmış ve alanında uzun yıllar ar-ge çalışmaları yapan Augma Biomaterials ile iş birliği yaparak sektöre yenilikçi ürünler sunmaktadır. Augma Biomaterials uzun yıllar kemik grefti konusunda araştırmalar ve ar-ge çalışmaları yapmış ve sonucunda Bond Apatite markası ile bütün dünyaya yayılmıştır. Bond Apatite CE ve FDA belgelerine sahip patentli bir üründür. Augma Biomaterials’ın kurucusu ve Bond Apatite’nin mucidi Dr.Amos Yahav kişisel olarak şirketimize danışmanlık yapmakta ve Augma’nın Türk diş hekimlerine faydalı olması için gerek eğitimlerle gerekse kongrelerde diş hekimlerine dünyadaki değişimleri ve tecrübelerini anlatarak bizlere tam destek vermektedir.

Dent Medikal Augma Biomaterials ile birlikte kemik büyütmesi için gerekli malzemelerin geliştilmesine ve bu konuda dünyadaki gelişmelerin yakından takip edilmesine odaklanmıştır. Bond Apatite markası başta ABD, Kanada, Güney Amerika, Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere, İspanya, Yunanistan, Hindistan, İsrail olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde diş hekimlerinin çok yoğun kullanılmaktadır. Dent Medikal bu yenilikçi ürünün Türkiye distribütörlüğünü alarak Türk diş hekimi ve çene cerrahlarının kullanımına sunmuştur.

Bond Apatite yeni geliştirdiği ürünlerin öncelikle hastaların daha hızlı iyileşmesi ve cerrahi müdahalenin minimum süreye indirgenmesini amaçlamaktadır. Biz de bu gelişmelerden hekimlerimizi hızlıca haberdar etmek için gereken eğitim, seminer ve kongreleri düzenlemekteyiz.

Dent Medikal ailesi olarak, Augma ile çıktığımız bu yolculukta, çalışma alanımızda her türlü vaka da çözümün kendisi olmak istiyoruz. Dent Medikal doktorların ve hastaların hayatını iyileştirir.

Kalite Sertifikalarımız ve Belgelerimiz

ISO 13485 Sertifikası

CE Sertifikası

Bond Apatite 510(k)

3D Bond / BondBone 510(k)